O mnie

„Tomas Wynalazek – znakomita fotografia artystyczna, z rzadkim wyczuciem dobrego smaku fotografuje zarówno portrety jak i specjalnie aranżowane sesje w oryginalnej stylowej scenografii. Jego zdjęcia charakteryzuje znakomita kompozycja kadru, dbałość o szczegóły i specyficzny klimat. Jeśli dodać do tego dobry specjalistyczny sprzęt i pasję z jaką podchodzi do tematu, otrzymujemy rezultaty na najwyższym poziomie.”
Krzysztof Korczyński (artysta plastyk, poeta)

„Wynaleźć można teoretycznie wszystko, ja znalazłam WYNALAZKA. Egzemplarz unikatowy, posiadający swój charakter i wizję rzeczywistości utrwalaną konsekwentnie od wielu lat. WYNALAZEK, który potrafi zatrzymać chwilę, zrobić fotoreportaż i portret.
Ze wszystkich dostępnych WYNALAZKÓW ten polecam szczególnie…wyjątkowy TOMEK WYNALAZEK. Wszelkie prawa zastrzeżone !”

Małgorzata Krzysica (artystka, aktorka, wokalistka)

 „Tomek Wynalazek. Fotograf z pasją. Nigdy nie rozstaje się z aparatem, bo zawsze może coś zobaczyć. Gotowy na nowe wyzwania – sesja steampunk lub postapo. Praca z Tomkiem to jak siedzenie na bombie. No i kobiety. Detale – smakowite. Niedopowiedzenia. Niewykluczone, że za jakiś czas każda będzie chciała mieć fotę od Tomka. Rodzi się polski Saudek ? Kibicuję.” 
 
Katrzyna Ryrych (pisarka, poetka)

„WynalazekFoto zawsze kreatywny i poszukujący wrażeń. Fotograf Krakowa. Życie nocne miasta… i jego zmysłowe tajemnice. Gdybym był modelką udał bym się do Wynalazka… on wie jak wyciągnąć to co najciekawsze… „

Jakub Palacz (muzyk, aktor, animator kultury)

„Tomas Wynalazek Poszukiwany… przez modelki, częściej niż ich szukający. Chyba jedyny fotograf, który tak kocha szachy. W plenerze wynajdzie różne cuda, które świetnie uchwyci w ujęciu. Polecam”

Michał Świątek (poeta, pisarz)

„Jednoznaczny w spojrzeniu. Praca z Tomasem to poszukiwanie eterycznego piękna zawartego w rzeczywistości i próba złapania go na wieczność w kadrze. Wszystko okraszone lekką nutą dekadencji oraz balansowaniem na krawędzi artyzmu. Gdybym miał ująć w dwóch słowach fotografie Wynalazka, rzekł bym – bezkompromisowe oko.”

Maksymilian Czarnecki (aktor, kompozytor, muzyk, producent) 

 „Tomka, poznałem, jeśli dobrze pamiętam, 4 lata temu na dużej imprezie w centrum Krakowa. Ktoś nas sobie przedstawił, mamy całą masę wspólnych znajomych, choć ja z racji mieszkania poza miastem, nie uczestniczę tak aktywnie w życiu kulturalnym, a przynajmniej nie tak, jak kiedyś (niestety 🙂 ). I tu pojawia się pierwszy z aspektów, naszej znajomości. Tomek, jako baczny obserwator, potrafi zdjęciami przenieść osobę, która je ogląda w miejsce uwiecznione na fotografii. Wiem, o czym piszę, jest cała masa doskonałych zdjęć, ale nie wszystkie mają to coś, zdjęcia Tomka to mają. Drugim, chyba najważniejszym, jest to w jaki sposób, Tomek, fotografuje Kobiety. Czy to akty, czy to zdjęcia nieznajomych na ulicy, czy przemyślane sesje, czy spontaniczne historie. Mocno męskie, sexualne, jeśli trzeba lekko perwersyjne, czasami przesadnie ,,grzeczne”, ale zawsze w punkt. I co wydaje mi się najważniejsze, widać to po pozujących, że czują się świetnie w wyznaczonej roli. Po czym poznaję? Po uśmiechu, rozluźnieniu, Tomek potrafi, znaleźć w fotografowanych kobietach, to ich naturalne piękno.

To Tomek jako fotograf, a teraz jako Kolega. Od ponad dwudziestu lat, jestem muzykiem, managerem kapeli rock n rollowej Heart Attack. Jeśli tylko chcemy uwiecznić nasz koncert, event, na którym występujemy, zawsze możemy liczyć na Tomka i jego czujne oko. Szczególnie fajnie wychodzą tzw. ,,Backstage files ”, czyli nie planowane historie. Jestem cholernie dumny z faktu, że mam takiego artystę po swojej stronie! I z całego serducha polecam! Keep on rockin’ „

Paweł Hevi- Szostak (muzyk, perkusista heavy metalowy)

Fotografie wszystkich powyższych osób są mojego autorstwa. Wszelkie prawa zastrzeżone.