Fotografów jest wielu.
Wynalazek jest tylko jeden.

„Tomek Wynalazek Niekonwencjonalny fotograf ,łapacz nietuzinkowych chwil, Pozbyty ram (wszelako rozumianych) przyzwoitości ,okraszony ostrym sosem w przekazie, dostarczyciel gorących emocji i westchnień…. Kolorysta ze smakiem malujący niesforne dusze Praca z nim to prawdziwa przygoda dla modela/ki …. Gorąco polecam jeśli tylko masz ochotę na spotkanie z artystą który hipnotyzuje pozytywną energią i zamienienia w zaklęcia klatki fotek…

Tomek Wynalazek Niekonwencjonalny fotograf ,łapacz nietuzinkowych chwil, Pozbyty ram (wszelako rozumianych) przyzwoitości ,okraszony ostrym sosem w przekazie, dostarczyciel gorących emocji i westchnień…. Kolorysta ze smakiem malujący niesforne dusze Praca z nim to prawdziwa przygoda dla modela/ki …. Gorąco polecam jeśli tylko masz ochotę na spotkanie z artystą który hipnotyzuje pozytywną energią i zamienienia w zaklęcia klatki fotek…”

Piotr Foreman Foryś (muzyk i wokal zespołów Pudelsi, Hellias, Revolver)

Tomek Wynalazek – nie tylko profesjonalista w każdym calu, ale też bardzo rzetelny i uczciwy człowiek. Właśnie dlatego powierzyłem mu ostetnie sesje do polskich i międzynarodowych mediów. To właśnie stoi za okładką książki „Beauty. Niech kryzys będzie impulsem”, największego branżowego bestsellera (ponad 25.000 sztuk), którego jednym z czytelników został noblista Lech Wałęsa. Gorąco polecam współpracę najbardziej wymagającym klientom. Będziecie pozytywnie zaskoczeni. 

Michał Łenczyński (człowiek roku branży beauty 2020-2021, lider Beauty Razem, mówca motywacyjny)

„Wynaleźć można teoretycznie wszystko, ja znalazłam WYNALAZKA. Egzemplarz unikatowy, posiadający swój charakter i wizję rzeczywistości utrwalaną konsekwentnie od wielu lat. WYNALAZEK, który potrafi zatrzymać chwilę, zrobić fotoreportaż i portret.
Ze wszystkich dostępnych WYNALAZKÓW ten polecam szczególnie…wyjątkowy TOMEK WYNALAZEK. Wszelkie prawa zastrzeżone !”

Małgorzata Krzysica (artystka, aktorka Teatru Ludowego w Krakowie, wokalistka)

 
„Tomas Wynalazek – znakomita fotografia artystyczna, z rzadkim wyczuciem dobrego smaku fotografuje zarówno portrety jak i specjalnie aranżowane sesje w oryginalnej stylowej scenografii. Jego zdjęcia charakteryzuje znakomita kompozycja kadru, dbałość o szczegóły i specyficzny klimat. Jeśli dodać do tego dobry specjalistyczny sprzęt i pasję z jaką podchodzi do tematu, otrzymujemy rezultaty na najwyższym poziomie.”
 
Krzysztof Korczyński (artysta plastyk, poeta)
 „Tomek Wynalazek. Fotograf z pasją. Nigdy nie rozstaje się z aparatem, bo zawsze może coś zobaczyć. Gotowy na nowe wyzwania – sesja steampunk lub postapo. Praca z Tomkiem to jak siedzenie na bombie. No i kobiety. Detale – smakowite. Niedopowiedzenia. Niewykluczone, że za jakiś czas każda będzie chciała mieć fotę od Tomka. Rodzi się polski Saudek ? Kibicuję.” 
 
Katrzyna Ryrych (pisarka, poetka)

„WynalazekFoto zawsze kreatywny i poszukujący wrażeń. Fotograf Krakowa. Życie nocne miasta… i jego zmysłowe tajemnice. Gdybym był modelką udał bym się do Wynalazka… on wie jak wyciągnąć to co najciekawsze… „

Jakub Palacz (muzyk, aktor, animator kultury)

„Tomas Wynalazek Poszukiwany… przez modelki, częściej niż ich szukający. Chyba jedyny fotograf, który tak kocha szachy. W plenerze wynajdzie różne cuda, które świetnie uchwyci w ujęciu. Polecam”

Michał Świątek (poeta, pisarz, autor książki psychologiczno-pornograficznej pt: W poszukiwaniu dobrego seksu.)

 „Tomka, poznałem, jeśli dobrze pamiętam, 4 lata temu na dużej imprezie w centrum Krakowa. Ktoś nas sobie przedstawił, mamy całą masę wspólnych znajomych, choć ja z racji mieszkania poza miastem, nie uczestniczę tak aktywnie w życiu kulturalnym, a przynajmniej nie tak, jak kiedyś (niestety 🙂 ). I tu pojawia się pierwszy z aspektów, naszej znajomości. Tomek, jako baczny obserwator, potrafi zdjęciami przenieść osobę, która je ogląda w miejsce uwiecznione na fotografii. Wiem, o czym piszę, jest cała masa doskonałych zdjęć, ale nie wszystkie mają to coś, zdjęcia Tomka to mają. Drugim, chyba najważniejszym, jest to w jaki sposób, Tomek, fotografuje Kobiety. Czy to akty, czy to zdjęcia nieznajomych na ulicy, czy przemyślane sesje, czy spontaniczne historie. Mocno męskie, sexualne, jeśli trzeba lekko perwersyjne, czasami przesadnie ,,grzeczne”, ale zawsze w punkt. I co wydaje mi się najważniejsze, widać to po pozujących, że czują się świetnie w wyznaczonej roli. Po czym poznaję? Po uśmiechu, rozluźnieniu, Tomek potrafi, znaleźć w fotografowanych kobietach, to ich naturalne piękno.

To Tomek jako fotograf, a teraz jako Kolega. Od ponad dwudziestu lat, jestem muzykiem, managerem kapeli rock n rollowej Heart Attack. Jeśli tylko chcemy uwiecznić nasz koncert, event, na którym występujemy, zawsze możemy liczyć na Tomka i jego czujne oko. Szczególnie fajnie wychodzą tzw. ,,Backstage files ”, czyli nie planowane historie. Jestem cholernie dumny z faktu, że mam takiego artystę po swojej stronie! I z całego serducha polecam! Keep on rockin’ „

Paweł Hevi- Szostak (muzyk, lider i perkusista heavimetalowego krakowskiego zespołu Heart Attack)

Fotografie wszystkich powyższych osób są mojego autorstwa. Wszelkie prawa zastrzeżone.